Kapı Hidroliği

Kapı Hidroliği

Kapı Hidroliği

Kapı Hidroliği Nedir?

Kapı hidroliği; kapının açılıp kapanırken istenilen hızda ve gürültüsüz hareket etmesini kontrol eden sistemdir. Kapı hidrolikleri sayesinde kontrollü şekilde kapanan kapılarınızın manyetiği hasar görmeden ömrü uzamaktadır. Yazlık ve kışlık ayarı bulunan kapı hidroliği ile kış aylarında enerjiden tasarruf etmek  de mümkündür. 

Çilingir Tolga Ankara olarak montajını ve tamirini gerçekleştirdiğimiz çeşitli kapı hidrolikleri ile estetik ve kullanışlı hizmet sunmaktayız.

Kapı hidroliği uygun şekilde ayarlanmış bir kapı kapatıcısına sahip bir kapı her zaman kontrol altında açılır ve kapanır. Kapı kapatıcı, olası bedensel yaralanmaları veya kapı ve kapı çerçevesinin hasar görmesini önleyecektir. Ayrıca çarpmayı önlediği için kapının kapanma sesini de azaltır.

Profesyonel bir şekilde kapı hidroliği hizmetimizden yararlanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Çilingir Tolga Ankara 7/24 sizlere hizmet vermektedir.

Kapı Hidroliği Montaj, Tamir, Bakım Servisi

Kapı hidroliği kapı kapatıcılar, kontrollü bir işlemle kapıları kapattıklarında ve kilitlediklerinde çeşitli işlevlere hizmet ederler. Bir kapının yangın derecesini korur, parmakları yaralanmadan korur ve mülke zarar gelmesini önler. Sonuç olarak, kapı kapatıcıların amacı evinize veya ticari alanınıza güvenlik ve güvenlik katmaktır.

Yangın kapılarının her zaman tamamen kapalı tutulması gerekir. Yangına dayanıklı kapılar, dumanı ve yangını uzak tutarken mülkünden güvenli bir şekilde çıkmanızı sağlar. Daha yakın bir kapı yoksa veya kapı kapatıcı tamamen kapanmıyorsa, yangından korunma mekanizması tehlikeye girer. Tamamen kilitlenmeyen bir yangın kapısı, güvenli olmayan bir geçide veya merdiven boşluğuna, yangın durumunda can kaybına ve mal hasarına yol açabilir.

Kapanmanın başarısızlığı, kapı hidroliği ve kapı çerçevesinin kendisindeki kusurlardan veya kapatıcının mekanizmasındaki bir arızadan kaynaklanabilir. Yangın kapıları genellikle basınçlı merdiven boşluklarının yakınında bulunur. Kapatıcı, beklenmedik hava basınçlarına karşı kapıyı kapatamazsa, bu zaten bir uzlaşma işaretidir.

Kapı kapatıcıların mekanizması, kapının kontrollü bir şekilde kapanmasını sağlar. Damper özelliği kapının kapanma kuvvetini ve hızını belli bir seviyede tutar. Ağır kapılar ve yaralanmaya karşı savunmasız kişiler söz konusu olduğunda bu önemlidir.

Örneğin, kapı kapatıcılar küçük çocukların ve kapının ağırlığına dayanamayabilecek farklı yetenekleri olan kişilerin yaralanmasını önler. Yeterince hızlı hareket edemeyen herkes, sıkışan parmakların acısını yaşayabilir. Birden fazla çanta gibi ağır kargoya sahip kişiler de kapı kapatıcılardan yararlanabilir.

Kapı kapatıcıları, kapı çarpmalarını önleyerek, yaralanmayı önler ve erişilebilirliği artırır.

Çoğu kapı kapatıcı ayrıca bir geri kontrol işlevine sahiptir. Backcheck, kapıyı açılma hareketinin bir noktasında yavaşlatarak veya hatta durdurarak kapıların çok hızlı açılmasını önler.

Rüzgarların ağır olduğu durumlarda olduğu gibi, kontrolsüz olarak kapıların açık salınımı tehlikeli olabilir. İnsanlar ayrıca kasıtlı olarak kapıları şiddetle açabilirler.

Tamamen açılmış bir kapı, kapıya, kapı çerçevesine, bitişik duvarlara ve diğer mülklere karşı duvara ve yoldaki herhangi bir nesneye çarparak zarar verebilir. Hızla sallanan ağır bir kapı, kapının yakınında duran herkesi de yaralayacaktır.

Daha yakın bir kapı, bir mülke başka bir güvenlik düzeyi ekler. Biri geçtikten sonra bir kapıyı güvenli bir şekilde kapattığı için kapınız istenmeyen kişilere açık kalmayacaktır. Binayı hırsızlara veya yetkisiz kişilere götürmek için açık bırakma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Hepsi benzer bir işleve hizmet etse de, yine de farklı tipte kapı kapatıcılar vardır. En iyi model, fiyat aralığınıza ve ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.

Manuel kapılar, otomatik kapılar ve elektromanyetik salınım çeşitlerine daha uygun kapı kapatıcı türleri vardır. Doğru kapı kapatıcı boyutu, kapı kapatıcının verimliliğini de etkiler. Yanlış bir boyut seçerseniz, kapıyı çalıştırmak zor olacaktır.

Kapı hidroliği bir amaca hizmet edebilir. Daha yakın bir kapıya sahip olmak, insanlara kapı salınımının kontrol edildiğini ve herhangi bir yaralanma konusunda endişelenmeleri gerekmediğini iletebilir. 

Çilingir Tolga Ankara olarak daima yenilikleri takip ediyor, Kapı Hidroliği Montaj, Tamir, Bakım Servisi yapıyoruz. Kartlı kilit sistemleri, otel kilit sistemleri gibi açması zor tüm kilitlerde uzman çilingir servisi olarak hizmetinizdeyiz.

Biz Çilingir Tolga olarak, müşterilerimizi kazanç kapısı olarak değil bir diğer müşteriye referans olarak öngörüyor ve bu vizyon ile çalışıyoruz. Alanında uzman, belgeli ve odaya kayıtlı olan,  hizmet sunan firmamız Ankara’nın her yerine 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Neden Kapı Hidroliği?

Bir kapıda kapı hidroliği kullanmanın ve kendi kendine kapanmasının gerekmesinin birçok nedeni vardır. Bu nedenler şunları içerir:

 • Güvenlik:
  – Güvenli alanlara açılan kapılar her zaman kapanır ve yeniden kilitlenir.
 • Enerji Kaybı:
  – Klimalı veya ısıtmalı tesislerde özellikle dış kapılarda enerji kaybını önler.
 • Ses Kapsamı:
  – Açık kapılardan ses girişini en aza indirir.
 • İtme / Çekme Kapılar:
  – Kapı kendiliğinden kilitlenmediğinde kapıyı kapalı tutar.
 • Yangın Kapıları:
  – Underwriters Laboratories (UL), yangının yayılmasını önlemek için yangın listesinde bulunan herhangi bir kapının kendi kendine kapanmasını gerektirir.

Çilingir Tolga Ankara  olarak Kapı Hidroliği Montaj, Tamir, Bakım Servisi yapmaktayız. Sizler de iletişim bilgilerimizden ulaşabilir ve kapı hidroliği hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Sizler de can ve mal güvenliğinizi daima korumak istiyorsanız güvenilir ve profesyonel çilingir ihtiyaçlarınız için bizlerin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.. Çilingir Tolga, sizlerin güvenliği  için 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. 

Ürünlerimizi incelemek için Ürünler  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Çilingir Tolga Ankara olarak Ankara Kilitçiler,Anahtarcılar Ve Çilingirler Odası üyesiyiz.

Çilingire mi ihtiyacınız var?​

Hemen Arayın!​

Ankara

Çilingir ve Anahtarcı Servisi

Çilingir Tolga olarak daima yenilikleri takip ediyor, yeni üretilen kapı kilitlerini de açıyoruz. Kartlı kilit sistemleri, otel kilit sistemleri gibi açması zor tüm kilitlerde uzman çilingir servisi olarak hizmetinizdeyiz. Biz Çilingir Tolga olarak, müşterilerimizi kazanç kapısı olarak değil bir diğer müşteriye referans olarak öngörüyor ve bu vizyon ile çalışıyoruz.